Říjen 2009

boty nike

29. října 2009 v 13:43 | tom |  oblečení

o bin ladinovi

29. října 2009 v 13:35 | tom |  neco malo z novin
Usáma bin Ládin
Narodil se v saúdskoarabském Rijádu v rodině bohatého stavitele s úzkými vazbami na saúdskou královskou rodinu. V rozhovoru pro televizní stanici Al Džazíra udal 10. březen 1957 jako datum svého narození.
Byl vychován devótním sunnitou. V 70. letech se poprvé setkal s radikálním učením Muslimského bratrstva. Podle některých zpráv vystudoval inženýrství, podle jiných školu nedokončil. Má také neformální vzdělání v islámské jurisdikci, náboženství v semináři nikdy formálně nestudoval.
Během sovětské invaze do Afghánistánu v 80. letech bin Ládin sponzoroval ozbrojený odpor muslimských mudžahidů. Zásadním se pro něj později stalo setkání s egyptským medikem Ajmánem Zaváhrím, jenž z domovské země uprchl před perzekucí. Zaváhrí se stává bin Ládinovým mentorem a bin Ládin sponzoruje řadu pumových útoků na západní a "zkorumpované muslimské" cíle.
Poté, co jej Saúdská Arábie v roce 1994 zbavila občanství, mu azyl poskytoval Súdán, Pákistán a Afghánistán. Po svržení afghánského vládního hnutí Tálibán Američany v roce 2001 bin Ládin, jehož USA považují za strůjce leteckých útoků na americké půdě v září 2001, uprchl do horské oblasti při pákistánsko-afghánské hranici.
Téměř dva metry vysoký bin Ládin má údajně tři ženy a jednou se rozvedl. Podle různých zdrojů má 12 až 24 dětí.

Bin Ládin se objevil

29. října 2009 v 13:34 | tom |  neco malo z novin
Usáma bin Ládin
Údajný bin Ládin byl zachycen v závěru snímku s poselstvím jednoho z vůdců al-Kajdy. Vousatý muž, který vypadá jako on, společně s dalšími posluchači vstává ze země. Snímek je však rozmazaný.
Pokud je na záběrech skutečně bin Ládin, bylo by to první video s ním za poslední dva roky.

USA poprvé vyzkoušely následníka raketoplánů, raketu Ares I-X

28. října 2009 v 18:55 | tom |  neco malo z novin
Spojené státy ve středu poprvé vyzkoušely raketu Ares I, která by měla v budoucnosti vynášet do vesmíru kosmickou kabinu Orion nahrazující dosavadní raketoplány při posílání lidí do vesmíru. Start v přímém televizním přenosu vysílal americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). Původně měla startovat
Let byl plánován jen na několik minut. Horní část rakety byla pouhou replikou, která se zničí pádem do Atlantiku. Naopak dolní část rakety s přístroji měla dopadnout s pomocí padáků do oceánu a po vylovení má poskytnout informace, jejichž analýza potrvá několik měsíců. Let dle NASA přinese první poznatky o stabilitě a bezpečnosti rakety.
Ares I-X je testovací verze dvoustupňové rakety Ares I, která bude mít za úkol vynášet kosmické lodi Orion do vesmíru jako náhrada za raketoplány. Ty plánuje NASA vyřadit z provozu mezi zářím 2010 a jarem 2011. Rakety Ares a moduly Orion by ale měl mít NASA k dispozici nejdříve v roce 2015. Do té doby bude při letech k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) závislý na ruských plavidlech Sojuz.
kvůli počasale NASA zkoušku odložila.í

Dělníci objevili na Karlovarsku záhadnou mumii v rubáši

28. října 2009 v 18:42 | tom |  neco malo z novin
Je to žena zřejmě urozeného původu. To je zatím všechno, co se ví o nebožtíkovi z tajemné hrobky náhodně objevené dělníky při opravě kostela Nejsvětější Trojice v areálu zámku ve Valči na Karlovarsku. Kostlivce zabaleného do zdobeného rubáše se střevíci na nohou exhumovali odborníci na antropologii a archeologii. Chtějí záhadě přijít na kloub, nic z objevu totiž nedává pořádně smysl.
Tělo je pohřbené mimo oficiální hrobku majitelů panství, a to způsobem, který je proti křesťanským tradicím. Neexistuje ani žádný náhrobek nebo jiné vodítko, co by pochovanou ženu mohlo identifikovat.
"Je to skutečně hodně zvláštní, máme z toho trochu zamotanou hlavu. V dochovaných pramenech není o této hrobce nikde ani zmínka," řekla vedoucí archeologického výzkumu Kateřina Postránecká ze Západočeského institutu pro ochranu a dokumentaci památek.
Antropoložka Erika Průchová na místě určila s jistotou pouze to, že se jedná o dospělou ženu. "Její stáří určíme přesněji až po analýze vzorku kostí," vysvětlila Průchová. Dobu, kdy byla uložena do hrobky, zase zjistí specialista pomocí letokruhů na zbytcích dřevěné rakve. "Máme jen jednu jistotu, ženu zde nepochovali dříve než v roce 1728, kdy byl kostel dokončen," doplnila Postránecká.

Záhadný pohřební rituál

Že se nejedná o obyčejnou děvečku svědčí její hábit, který se částečně dochoval. "Tělo ženy svírající růženec s medailonkem je zabalené v rubáši vyšívaném kovovou nití, na nohou měla kožené střevíce s ozdobnou přezkou. To je móda, kterou v té době nenosili obyčejní lidé. Navíc hrobka je v kostele, kde jsou na jiném místě pod oltářem pohřbeni majitelé zámku pocházející ze šlechtických rodů. Záhadou ale zůstává, proč je tahle hrobka o rozměrech dva a půl metru krát osmdesát centimetrů umístěna úplně bokem a proč tělo v ní leží hlavou na východ, což odporuje zvyklostem křesťanského pohřbívání. Jako by šlo o utajovaný pohřeb s anonymní hrobkou. To muselo mít ale nějaký důvod. Přijít tomu na kloub bude pořádným oříškem," uzavřela Postránecká.
Na hrobku narazili dělníci, když opravovali podlahu před vstupem ke schodišti vedoucího na ochoz. "Jednomu z nich propadlo skulinou v podlaze kladívko. Když se chtěl k němu dostat, zjistil, že je tam velký podzemní prostor. V metrové hloubce pak objevil kostru," uvedl kastelán Tomáš Petr.
Na obnovu kostela a sousedícího sloupu Nejsvětější Trojice získal stát jako správce zámku dotaci z Norských fondů. Rekonstrukce zahrnuje například obnovu fasád, vnitřních maleb, podlah a sanaci hrobky. Po opravě by měly památku zdobit plastiky z dílny Matyáše Brauna. Náklady se odhadují na desítky miliónů korun. Areálu dominuje především zámek, na jehož místě stál kdysi gotický hrad, později renesančně přestavěný. Současnou barokní podobu zámek dostal na konci 19. století. V roce 1976 stavbu značně poškodil požár.

opice

27. října 2009 v 16:02 | tom |  zvířata

HSM 3

27. října 2009 v 15:49 | tom |  deshe

marcipan

27. října 2009 v 15:22 | tom |  sladkosti

babovka

27. října 2009 v 15:13 | tom |  jídlo

bmw m6 cabrio

27. října 2009 v 15:07 | tom |  auta